MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ – Brian Tracy

Książka „Maksimum osiągnięć” Briana Tracy’ego w Polsce doczekała się już 8. wydania. Świadczy to tylko o tym, że pomimo upływu lat, nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników (premiera książki miała miejsce w 1993 roku w Kanadzie). „Maksimum osiągnięć” uznaje się za dekalog każdego menadżera. Brian Tracy jest znanym na całym świecie specjalistą od rozwoju osobistego i psychologii sukcesu. Co roku prowadzi wykłady niemal w każdym zakątku świata – w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Azji i Australii. Wiedza, którą przekazuje, poparta jest własnymi doświadczeniami autora. A jak wiadomo najlepiej uczyć się od osób, które nie tylko posiadają wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną.

„Maksimum osiągnięć” składa się z  12 rozdziałów. Można powiedzieć, że tytuł każdego z nich to jedno przykazanie, które następnie jest szczegółowo omówione. Jeśli potraktujemy je poważnie i będziemy postępować według nich, to w pełni wykorzystamy swoje możliwości nie tylko w życiu zawodowym, ale i rodzinnym.

Rozdział I. „Spraw, by twoje życie stało się dziełem sztuki” — autor pokazuje, że świat jest taki, jak go postrzegamy. To, jakie mamy życie, zależy od tego, jak wykorzystujemy nasz umysł. Jeśli zmienisz sposób myślenia, zmienisz także swoje życie. W kolejnych rozdziałach sporo dowiemy się o nawykach, a te dwa zdania mówią nam tak naprawdę wszystko: „Złe nawyki bardzo łatwo wykształcić, trudno jednak z nimi żyć. Dobre nawyki trudno wykształcić, ale bardzo ułatwiają życie”.

Rozdział V. „Kluczowa umiejętność” – autor pokazuje, że kluczem do sukcesu jest nie tylko umiejętność wyznaczania sobie celu, ale także umiejętność opracowania szczegółowego planu, jak ten cel osiągnąć. Czyli nie sam cel jest najważniejszy, ale droga do jego osiągnięcia.

Rozdział VI. „Największa siła” – według Tracy’ego największą siłą człowieka jest świadomość, którą trzeba poszerzać przez całe swoje życie.

Rozdział VII. „Najważniejsza decyzja” – przyjmij odpowiedzialność za swoje życie zarówno za swoje sukcesy, jak i porażki. To właśnie odróżnia ludzi sukcesu od tych, którym nic w życiu nie wychodzi. Ludzie sukcesu biorą pełną odpowiedzialność za swoje sukcesy i potknięcia, wyciągają z nich wnioski i działają dalej. Nieudacznicy za wszelkie niepowodzenia w swoim życiu obwiniają innych – ludzi, los, szefa.

Rozdział VIII. „Najważniejszy cel” – według Briana Tracy’ego najważniejszym celem każdego człowieka powinien być święty spokój. Dusza człowieka jest najważniejsza, a kto ma spokojne życie, to tak naprawdę ma wszystko. W ostatnich czterech rozdziałach autor bliżej przygląda się emocjom i relacjom międzyludzkim. Pielęgnacja zdrowych relacji i umiejętność radzenia sobie z emocjami w dużej mierze wpływają na nasz spokój ducha. Każdego dnia spotykają nas różne sytuacje i tylko od nas zależy, jak na nie zareagujemy: „Dwie osoby, które stanęły w korku w drodze do pracy. Jedna z nich będzie niecierpliwa i wściekła, a druga spokojna i zrelaksowana. Mamy tu tę samą sytuację, lecz dwa sposoby reagowania na nią. To reakcja, a nie sytuacja powoduje stres”.

„Maksimum osiągnięć” to wspaniała książka, dzięki której spojrzymy na nasze życie z innej perspektywy i zrozumiemy, że mamy na nie wpływ.

Sprawdź pozostałe publikacje:

Jak możemy Tobie pomóc?

Śmiało! Skontaktuj się z nami!

Kontakt
  • ul. Białostocka 19/7
    93-355 Łódź
  • NIP: 946-213-45-21
    REGON:432267390
  • 501 022 688

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!