OBUDŹ W SOBIE OLBRZYMA – Anthony Robbins

Anthony Robbins to jeden z najbardziej znanych ekspertów psychologii zmian w Stanach Zjednoczonych. Z sukcesem prowadzi aż 9 firm, jest cenionym konsultantem w świecie biznesu i polityki. „Obudź w sobie olbrzyma” to jego druga książka, która cieszy się największą popularnością spośród wszystkich sześciu innych tytułów autora.  Książka liczy aż 690 stron, przez co wiele osób zniechęca do lektury, szczególnie, że na rynku jest wiele innych świetnych pozycji, ale o znacznie mniejszej objętości. Jednak jeśli ktoś naprawdę chce odmienić swoje życie, bez najmniejszej wątpliwości powinien po nią sięgnąć.

Książka jest podzielona na 4 części i zawiera łącznie 28 rozdziałów. Nie będziemy dokładnie opisywać każdej z czterech części, a tym bardziej wszystkich 28 rozdziałów — skupmy się na głównych założeniach książki. Najważniejsze kwestie, na których opiera się cała książka, można wyrazić w trzech zdaniach: Każdy z nas odpowiada za zmiany w swoim życiu; Małe rzeczy mają duże znaczenie; Zadawaj właściwe pytania.

Kto z nas nie chciałby czegoś zmienić? Najczęściej mamy postanowienie, że zaczniemy coś robić, na przykład przejdziemy na dietę czy rzucimy palenie, ale odwlekamy to w czasie. Nigdy nie jesteśmy gotowi, tylko zawsze mamy w planach, że zaczniemy od jutra, od poniedziałku czy od nowego roku. Jeśli chcesz coś naprawdę zmienić w swoim życiu, zacząć tu i teraz, bez odwlekania tego w czasie, to w książce Robbinsa znajdziesz odpowiedź jak to zrobić. Za nasze niepowodzenia i odwlekanie zmian w czasie jesteśmy odpowiedzialni my sami, a konkretnie nasze złe nastawianie i utarte schematy myślowe, według których działamy. Autor pokazuje, że w pierwszej kolejności najważniejsza jest zmiana myślenia. Następnie, jeśli ustalamy sobie jakiś cel, to powinien on być konkretny i sprecyzowany. Jeśli zmiana jest dla nas zbyt obciążająca, to wyznaczając sobie cel, warto rozbić na mniejsze, podzielić na etapy. Na drodze zmian na pewno napotkamy na różne przeszkody. Jeśli mimo naszych chęci nie wszystko idzie zgodnie z planem, nie warto się załamywać. Potknięć nie traktujmy jako porażki, tylko jak cenną lekcję. Autor w swojej książce dużą uwagę poświęca także nawykom. Według Robbinsa nawyku nie można się pozbyć, można go jedynie zmienić. Na przykład nawyku jedzenia ciastek nie można ot tak po prostu wyrzucić ze swojego życia. Natomiast zamiast ciastek możemy jeść słodkie owoce, które są znacznie zdrowsze i mniej kaloryczne. Ponadto bez względu na to, jakie zmiany chcemy wprowadzić w nasze życie, musimy sobie zadać pytanie, dlaczego tak naprawdę chcemy to zrobić? Chcę schudnąć, rzucić palenie, zmienić pracę, ale dlaczego chcę to zrobić? Większość z nas, ustalając postanowienia, nie wnika w głąb siebie i nie zastanawia się tak naprawdę dlaczego chce coś osiągnąć.

Jeśli i dla ciebie zmiany są trudne, ale chcesz coś zmienić w swoim życiu, tylko nie wiesz jak to zrobić, a także jak wytrwać w postanowieniu, to książka „Obudź w sobie olbrzyma” jest dla ciebie. Dzięki tej pozycji złapiesz wiatr w żagle i obierzesz inny kurs w kierunku lepszego, spełnionego życia.

Sprawdź pozostałe publikacje:

Jak możemy Tobie pomóc?

Śmiało! Skontaktuj się z nami!

Kontakt
  • ul. Białostocka 19/7
    93-355 Łódź
  • NIP: 946-213-45-21
    REGON:432267390
  • 501 022 688

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!