REALIZACJA GENIALNYCH POMYSŁÓW – Scott Belsky

Od pomysłu do jego realizacji jest bardzo długa droga. Gdyby ludzie wcielali w życie wszystkie swoje wspaniałe pomysły, świat zapewne wyglądałby zupełnie inaczej. Niestety większość naszych pomysłów zaczyna się i kończy w naszych głowach. Dlaczego tak się dzieje? I czy można to zmienić?

O tym właśnie jest książka Scotta Belskiego „Realizacja genialnych pomysłów. Jak sprawić, by nie skończyło się na gadaniu”. Autor pisze, że: „Pomysły są jak dzieci. Nie wystarczy wpaść, trzeba wyprowadzić je na ludzi”. Te dwa zdania mówią wszystko. Narodziny pomysłu to dopiero pierwszy krok, a żeby pomysł wcielić w życie musimy się trochę nachodzić. Porównanie pomysłu do nowonarodzonego dziecka jest jak najbardziej trafne. Pomysły tak jak dzieci są różne. Jedne koncepcje łatwiej wprowadzić w życie, a inne trudniej. Tak samo jest z dziećmi. Jedne rozwijają się wspaniale i nie trzeba poświęcać im tak wiele uwagi, drugie wymagają więcej czasu i poświęcenia ze strony rodziców. 

Książka składa się z trzech części. W pierwszej części „Organizacja i realizacja” autor opisuje jak „formalnie” podejść do realizacji pomysłów. Często mamy jakiś pomysł, chcemy go zrealizować, ale nie wiemy od czego zacząć. Tutaj autor podpowiada jak ruszyć z miejsca. Dowiemy się, jak ustalać priorytety i dlaczego każdy projekt warto podzielić na etapy. 

Część druga: „Siły społeczne”. Część pomysłów można realizować samemu, ale w większości przypadków angażujemy też innych ludzi do pracy. Nie ma znaczenia czy jesteś pracownikiem korporacji, prowadzisz własną firmę czy wcielasz pomysł w życie, angażując w to swoją rodzinę czy znajomych. Nie ważne gdzie działasz, praca w grupie wszędzie rządzi się podobnymi prawami. Autor współrealizatorów projektu nazywa siłami społecznymi. Angażując innych ludzi do pracy, sprawiamy, że nie tylko łatwiej i szybciej można osiągnąć założone cele, ale także pozwalamy, by ktoś z innej perspektywy spojrzał na nasz projekt. Być może są takie obszary, których nie widzimy i przyda się świeże spojrzenie innych osób. 

W części trzeciej „Zdolności przywódcze” dowiemy się, jak efektywnie zarządzać zespołem oraz samym sobą. Jeśli nie nauczysz się kierować sobą, to nigdy nie będziesz dobrym liderem. Przywódca powinien doceniać pracę swojego zespołu, umieć motywować i nagradzać za sukcesy. Odpowiedzialny lider nie wścieka się, kiedy na drodze pojawiają się problemy i porażki, ale uczy się na błędach. 

„Realizacja genialnych pomysłów” to książka dla tych, którzy nie boją się działać, a przynajmniej chcą się tego nauczyć. Jeśli chcesz coś zrealizować, ale do tej pory wszystkie Twoje pomysły kończyły się na gadaniu albo pozostały tylko w sferze myśli, to koniecznie sięgnij po tę książkę. Każdy pomysł jest wart uwagi i najwyższy czas zacząć wcielać go w życie.

Sprawdź pozostałe publikacje:

Jak możemy Tobie pomóc?

Śmiało! Skontaktuj się z nami!

Kontakt
  • ul. Białostocka 19/7
    93-355 Łódź
  • NIP: 946-213-45-21
    REGON:432267390
  • 501 022 688

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!