PSYCHOLOGIA SZEFA: COACHING NARZĘDZIOWY – Wojciech Haman, Jerzy Gut

„Coaching narzędziowy” to druga część z serii „Psychologia szefa” autorstwa Jerzego Guta i Wojciecha Hamana. Autorzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w szkoleniu kadry kierowniczej. W każdej ze swoich książek przedstawiają same konkrety i nie inaczej jest w tym przypadku. Nie ma tu żadnego lania wody czy owijania w bawełnę. W „Coachingu narzędziowym” znajdziemy gotowe narzędzia, które pozwolą nam skutecznie działać.

Chociaż o coachingu słyszeli wszyscy, dla wielu wydaje się czarną magią. Osoby na kierowniczych stanowiskach postrzegają coachów jako osoby, które zajmują się czymś niezwykle trudnym i skomplikowanym, a przyswojenie sobie choćby części umiejętności coachingowych wydaje się wręcz niemożliwe, nie mówiąc już o wykorzystaniu ich w praktyce.  Jest to absolutnie błędne myślenie. Coaching jest dla każdego, a znajomość podstawowych narzędzi coachingowych jest szczególnie ważna dla liderów.

W „Coachingu narzędziowym” autorzy obalają stereotypy i mity, jakie krążą na temat coachingu. Książka składa się z trzech rozdziałów: I. Filozofia i mechanizmy coachingu narzędziowego; II. Procedura coachingu narzędziowego; III. Kilka zapisów sesji coachingowych. Coaching narzędziowy można określić jako uniwersalną instrukcję na rozwijanie nowych umiejętności.  Co ciekawe, instrukcję możemy wykorzystywać nie tylko w życiu zawodowym, ale także osobistym. Coaching narzędziowy sprawdzi się w każdej relacji. Fundamentem jest tu przekonanie, że tylko poprzez powtarzanie nowego zachowania czy umiejętności można doprowadzić do trwałej zmiany. Takie podejście daje zupełnie nowe możliwości. Pokazuje, że zawsze mamy wybór i możemy postąpić inaczej niż robiliśmy do tej pory w danej sytuacji. Dzięki coachingowi narzędziowemu posiądziemy umiejętność aktywnego uczenia innych. Często chcemy, żeby ktoś coś zrobił czy czegoś się nauczył, ale ograniczamy się tylko do pouczania i dawania dobrych rad. Coaching narzędziowy pozwoli nam wypracować w innych nowy sposób działania. Dzięki swojej uniwersalności, przedstawione w książce narzędzia można wykorzystać w pracy i w życiu codziennym. Dlatego coaching narzędziowy można równie dobrze nazwać coachingiem szefowskim, handlowym i rodzicielskim.

Ta książka jest nie jest tylko prezesów firm, kierowników, liderów czy przedsiębiorców. Ta książka jest dla każdego, kto chce uczyć i pomagać. Rozwijanie siebie i pomaganie innym w ich własnym rozwoju jest ważne, bo dzięki temu możemy zmieniać nasze życia na lepsze. Zarządzanie ludźmi nie musi się opierać na schemacie władca-poddany. Może się odbywać na wzajemnej współpracy bez presji i oceniania.

Nie bójmy się coachingu. Nie jest to żadna wiedza tajemna zarezerwowana tylko dla wybranych. Absolutnie każdy może wykorzystywać narzędzia coachingowe w życiu zawodowym i osobistym, a przekonamy się o tym, sięgając po „Coaching narzędziowy”.

Sprawdź pozostałe publikacje:

Jak możemy Tobie pomóc?

Śmiało! Skontaktuj się z nami!

Kontakt
  • ul. Białostocka 19/7
    93-355 Łódź
  • NIP: 946-213-45-21
    REGON:432267390
  • 501 022 688

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!