MIT PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – Michael E. Gerber

Chcesz założyć własną firmę? A może prowadzisz już swoją działalność gospodarczą? Bez względu na to, na którym etapie jesteś, to książka „Mit przedsiębiorczości” Michaela E. Gerbera jest dla ciebie. Każdy z nas ma jakieś wyobrażenia na temat własnego biznesu, które… nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a przekonali się o tym ci, co już prowadzą własną firmę. Dlaczego tak się dzieje? O tym właśnie pisze Michael E. Gerber w „Micie przedsiębiorczości”.

Na początku trzeba zdać sobie sprawę, że pracować w swojej firmie, a prowadzić własną działalność to zupełnie dwie różne rzeczy. Wiele osób zakłada, że skoro jest specjalistą w jakiejś dziedzinie, to wystarczy tylko założyć własny biznes i wszystko jakoś samo się ułoży. Dlatego fryzjerzy otwierają salon fryzjerski, księgowi własne biuro rachunkowe, a kucharze własną restaurację. Jednak sporo biznesów upada już w ciągu pierwszego roku a te, które przetrwają, nie zawsze radzą sobie tak dobrze, jak początkowo zakładali ich właściciele.

Michael E. Gerber jest założycielem i właścicielem firmy E-myth Worldwide, która pomaga przedsiębiorcom rozwijać biznesy. W 2010 roku, kiedy do księgarń w Stanach Zjednoczonych trafiła książka „Mit przedsiębiorczości”, firma Gerbera miała na koncie współpracę z ponad 25 000 przedsiębiorców. Sam autor co roku prowadzi warsztaty i seminaria, z których korzystają menadżerowie i właściciele małych firm. Zatem jeśli chodzi o doradztwo odnośnie prowadzenia własnego biznesu, to Michael Gerber jest w tej dziedzinie najlepszym specjalistą.

Autor pokazuje, jak prowadzić własny biznes, a nie w nim pracować. Wiele osób na początku swojej działalności jest przytłoczona pracą — robią to, co do tej pory robili na etacie, a do tego mają pełno pracy związanej z prowadzeniem własnej działalności: zajmują się księgowością, szukają klientów, przygotowują oferty i myślą nad strategią firmy. Z czasem pracują coraz więcej, a ich efektywność spada. Pojawia się frustracja i myśli: „Że to nie tak miało wyglądać”. Dobra wiadomość jest taka, że większość początkujących przedsiębiorców boryka się z podobnymi problemami, a jeszcze lepsza wiadomość — że tak nie musi być i można to zmienić. Nie trzeba się zaharowywać, żeby prowadzić własny biznes. Trzeba po prostu zmienić podejście, a Gerber pokazuje, jak to zrobić.

Książka składa się z trzech części, a każda z nich zawiera kilka podrozdziałów. W części pierwszej „Mit przedsiębiorczości i małe firmy” autor szczegółowo opisuje, jak najczęściej myślimy o prowadzeniu własnego biznesu. Część druga „Rewolucja przekręć-kluczyk: nowe spojrzenie na biznes”. Tutaj autor przygotuje nas do zmian, jakich musimy dokonać, by z sukcesem prowadzić biznes. Część trzecia „Budowanie małej firmy, która działa!” — tu autor pokazuje co możemy zrobić, żeby skutecznie zarządzać firmą, a nie być jednocześnie osobą od wszystkiego i szeregowym pracownikiem.

Po „Micie przedsiębiorczości” zmienisz podejście do własnego biznesu. W końcu staniesz się prawdziwym biznesmenem, a nie tylko pracownikiem swojej firmy. Jednak zmiana podejścia nie jest łatwym procesem. Będzie to wymagało od ciebie ciężkiej pracy i determinacji. Na sukces trzeba zapracować, ale zdecydowanie warto to zrobić.

Sprawdź pozostałe publikacje:

Jak możemy Tobie pomóc?

Śmiało! Skontaktuj się z nami!

Kontakt
  • ul. Białostocka 19/7
    93-355 Łódź
  • NIP: 946-213-45-21
    REGON:432267390
  • 501 022 688

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!