WSZYSTKO MOŻNA NARYSOWAĆ – Dan Roam

Czy umiesz w prosty sposób wytłumaczyć coś bardzo skomplikowanego? W jaki sposób przekażesz obcokrajowcowi, jak ma się dostać z punktu A do punktu B? Jak najlepiej wyjaśnić dziecku coś zawiłego? Możesz mówić i tłumaczyć, ale najszybszym i najprostszym sposobem, by coś przekazać jest rysowanie. To podejście sprawdza się także w biznesie. Bez obaw, nie musisz mieć talentu artystycznego. Wystarczy ci kartka, długopis i książka Dana Roama „Wszystko można narysować”.

Dana Roama pewnie niektórzy już znają. Jego książka „Narysuj swoje myśli” stała się bestsellerem, a teraz doczekała się kontynuacji. „Wszystko można narysować” to czterodniowy praktyczny kurs wizualnego myślenia. Książka składa się z czterech części i każda z nich zawiera materiał, który można przerobić w ciągu jednego dnia: Część pierwsza (dzień pierwszy): Patrz; część druga (dzień drugi): Zobacz; część trzecia (dzień trzeci): wyobraź sobie; część czwarta (dzień czwarty): pokaż. Kurs nie byłby tak skuteczny, jeśli nie byłoby ćwiczeń praktycznych. Książka jest pełna zadań, a do tego jest wiele miejsca na własne notatki i rysunki.  Jeśli chcemy jak najwięcej wynieść z lektury i posiąść umiejętność wizualnego rozwiązywania problemów, warto podejść do książki jak do kursu — nie tylko ją przeczytać, ale także wykonać wszystkie zdania.

Umiejętność myślenia wizualnego przyda się każdemu. Ten, kto umie graficznie wyrazić swoje myśli, a najbardziej skomplikowane projekty zaprezentować za pomocą prostych schematów, ten ma przewagę nad innymi. Umiejętność obrazowania pomysłów wykorzystują w swojej pracy liderzy i sprzedawcy. Niektórzy mogą się zastanawiać czy w dobie komputerów i nieograniczonego dostępu do danych jest czas i miejsce na rysowanie. Jest i zawsze będzie, bo dzięki prostym rysunkom jesteśmy w stanie pokazać więcej niż nam się wydaje, a przy tym nie ograniczają nas żadne bariery np. językowe.

Dzięki książce każdy może usprawnić swoją komunikację z innymi. W książce znajdują się propozycje kształtów, na podstawie których można budować wszelkiego rodzaju obrazy biznesowe. „Wszystko można narysować” to kurs wizualnego myślenia, dlatego znajdziemy tu równie dużo obrazów co treści. Bo jak inaczej można by było nauczyć się wizualnego myślenia bez wizualizacji? Choć wewnątrz książki pełno jest grafik, kształtów, schematów, nikt nie musi obawiać się o swoje zdolności rysunkowe. Wszystko jest narysowane i przedstawione w prosty sposób, dzięki czemu po lekturze książki naprawdę każdy będzie potrafił przelać swoje myśli i pomysły na papier.

Książka „Narysuj swoje myśli” nauczy cię nowego sposobu myślenia. Poznasz niezbędne zasady i reguły, dzięki którym będziesz tworzył proste rysunki i pokażesz nimi więcej niż wtedy, kiedy chciałbyś to opisać słowami. Umiejętność wizualnego myślenia każdego dnia pomoże ci znajdować więcej pomysłów i więcej niekonwencjonalnych rozwiązań, a przede wszystkim pomoże ci lepiej dzielić się nimi z innymi.

Sprawdź pozostałe publikacje:

Jak możemy Tobie pomóc?

Śmiało! Skontaktuj się z nami!

Kontakt
  • ul. Białostocka 19/7
    93-355 Łódź
  • NIP: 946-213-45-21
    REGON:432267390
  • 501 022 688

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!