PO PIERWSZE: ZŁAM WSZELKIE ZASADY – Marcus Buckingham, Curt Coffman

Książka „Po pierwsze: złam wszelkie zasady” to efekt pracy Marcusa Buckinghama oraz Curta Hoffmana. W ciągu 25 lat Instytut Gallupa przeprowadził wywiady z ponad milionem pracowników wielu firm, w tym z 80 000 menedżerów. Każdej osobie zadawano setki pytań, dzięki czemu zaobserwowano, co wyróżnia menadżerów sukcesu i co wpływa na skuteczność biznesu. Autorzy książki zebrali wszystkie wnioski z badań i na ich podstawie stworzyli wyjątkową książkę, która jest doskonałym narzędziem do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem.

Najważniejszy wniosek z przeprowadzonych badań jest taki, że wszystkich menadżerów sukcesu łączy jedna wspólna cecha… łamią oni wszelkie znane zasady dotyczące prowadzenia biznesu i zarządzania ludźmi. Ludzie ci różnią się pod wieloma względami — zarządzają mniejszym lub większym zespołem, działają w różnych branżach, są w różnych wieku, mają zupełnie inne historie — ale łączy ich otwartość umysłu, świadomość, umiejętność wychodzenia poza utarte schematy.

Liderzy, którzy prowadzą skuteczne biznesy najbardziej skupiają się na talencie swoich pracowników. Starają się rozwijać ich najmocniejsze strony. Nie marnują energii na to, by walczyć z ich słabościami. Autorzy podkreślają, że ważny jest także pomiar efektywności pracowników, komunikacja między przełożonym a pracownikami. Postępy w realizacji planu i osiągnięcia pracowników powinny być na bieżąco konsultowane z przełożonym. Nie chodzi tylko o comiesięczne czy kwartalne spotkania zespołu, ale przede wszystkim o spotkania w cztery oczy.

Na podstawie przeprowadzonych wywiadów autorzy wyodrębniają 12 pytań, które są niezwykle istotne dla skuteczności w biznesie. Dzięki odpowiedziom na nie będzie można określić mocne oraz słabe strony firmy.

 1. Czy wiem czego oczekują ode mnie w pracy?
 2. Czy mam dostęp do wszelkich niezbędnych narzędzi, które umożliwią mi wykonywanie obowiązków?
 3. Czy w pracy mam takie obowiązki, które umożliwiają mi wykorzystanie swoich najlepszych umiejętności?
 4. Czy w ostatnim tygodniu ktoś docenił moją pracę? Czy otrzymałem pochwałę?
 5. Czy mój przełożony mnie ceni? Czy widzi we mnie człowieka, a nie tylko pracownika?
 6. Czy w firmie mam możliwość rozwoju? Czy ktoś motywuje mnie do rozwoju?
 7. Czy w zespole liczą się z moim zdaniem?
 8. Czy praca, którą wykonuję jest ważna?
 9. Czy ludzie w zespole są zmotywowani do pracy?
 10. Czy w pracy mam chociaż jednego przyjaciela?
 11. Czy firma daje pracownikom możliwość kształcenia się i nieustannego rozwoju?
 12. Czy mogę z kimś porozmawiać o postępach?

Książka „Po pierwsze: złam wszelkie zasady” to doskonała pozycja dla tych, którzy chcą efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem. Bez względu na to, w jakiej branży działasz, jak dużą firmą czy zespołem zarządzasz, dzięki lekturze dowiesz się jak być skutecznym w biznesie, i jak sprawić, by każdy z pracowników miał realny wpływ na sukces firmy.

Sprawdź pozostałe publikacje:

Jak możemy Tobie pomóc?

Śmiało! Skontaktuj się z nami!

Kontakt
 • ul. Białostocka 19/7
  93-355 Łódź
 • NIP: 946-213-45-21
  REGON:432267390
 • 501 022 688

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!